wspaniałe pomysły na drugie śnaidanie

Pomysły na drugie śniadanie #1

Zaczynamy trzeci tydzień września, już trochę okrzepły nasze emocje związane z rozłąką przedszkolną (może nawet szkolną), mamy pewien tryb tygodnia, pewne już przyzwyczajenia. I w tym momencie warto ciągle podtrzymać naszą inwencję twórczą dotyczącą drugiego śniadania. Może już troszkę „wypstrykałaś” się  z pomysłów i w śniadaniówce Twojego dziecka zaczęła pojawiać się tradycyjna kanapka z szyną. Nic bardziej nudnego! Pokażę Ci dzisiaj kilka prostych pomysłów jak z dokładnie tych samych składników i przy tej samej ilości poświęconego czasu, wyczarować  małe kulinarne cudeńka, dzięki którym dziecko z zapałem spałaszuje zawartość pudełka.

 

Moja Maja nie przepada za pieczywem dlatego miałam od samego początku troszkę utrudnioną sprawę i od pierwszego dnia przedszkola prawie dwa lata temu musiałam wymyślać ciekawe śniadania. Niektóre zawierają pieczywo, ale w troszkę innej postaci. Jeśli natomiast nie jesteś zwolennikiem pieczywa w ogóle po prostu zastąp go innym składnikiem.

( 1 ) Dzień pierwszy. Delikatne kanapeczki wykrojone za pomocą  foremki do pieczenia pierników, przekładane gotowanym jajem, pomidorkami koktailowymi, oliwkami, ogórkiem- jak to lubi.  Na podwieczorek jogurt, który przechowuję w specjalnym pojemniku z wkładem lodowym; maliny i jabłka.

 

img_9157 img_9160 img_9164

 

( 2 ) Dzień drugi. Szaszłyczki. Kosteczki chleba, pomidorki, ser i szynka w kostkę.

 

img_9167 img_9171 img_9173

zdrowe śniadanie dla przedszkolaka

 

( 3 ) Dzień trzeci. Mini pancakes. Uwielbiamy i robimy co sobotę. Jest to też świetne śniadanie do przedszkola. Tutaj podałam z konfiturą z wiśni oraz świeżymy owocami, które dzięki oddzielnym przegródkom nie mieszają się w jedną breję podczas transportu do przedszkola.  Maja uwielbia płatki na sucho więc do śniadania też dodałam.

 

img_9177 img_9183

 

( 4 ) Dzień czwarty. Pozostajemy ciągle przy naleśnikach, tym razem naleśniki pokrojone wszerz co jest wygodniejsze do jedzenia dla naszego przedszkolaka i nie tak brudzące. Tutaj dałam biały ser z owocami sezonowymi (maliny). Do tego pokrojony banan.

 

img_9185 img_9187 img_9190 img_9196

 

( 5 ) I dzień piąty naszego menu. Nasze ulubione tosty francuskie. Tradycyjnie robi się je z chałki, ale można – tak jak u nas – dać albo jakieś drugiej świeżości pieczywo albo po prostu pieczywo tostowe. Moczymy w mleku i jajku taką kromkę, zależnie z jakim owocem będziemy łączyć tosta, dodajemy cynamon i startą skórkę pomarańczy. Smażymy tylko do ścięcia jaja i wykładamy na talerz. Na to daję konfiturę z pomarańczy oraz same pomarańcze w cząstkach. Jeśli jemy to śniadanie w domu to jeszcze podgrzewam konfiturą z sokiem z pomarańczy i polewam. 

 

img_9197 img_9201

 

I voila! Mamy pięć super śniadań dla naszych przedszkolaków. Jak Wam się podobają takie pomysły? Mam nadzieję, że okażą się inspirujące! 

 

sniadania-wszystkie

 • Porady 40latki

  Choć nie mam małych dzieci to te śniadanka wyglądają tak smakowicie, że sama mam na nie ochotę 🙂

  • majciakombinuje

   Do pracy też się przydadzą!

  • Cieszę się bardzo! Do pracy też będą ok!

 • Lisy w drodze

  Wow, w szoku jestem:) jestem właśnie na tym etapie bo dziecko poszło do zerówki szkolnej i chce coś „na drugi ząb”, ale gdyby zobaczył co Ty szykujesz swoim pociechom to by się chyba na mnie obraził:) kiedy to robisz, rano??:)

  • Moje dziecko idzie do przedszkola na 9, ja pracuję w domu tak więc te nasze poranki nie są aż tak w pośpiechu jak pewnie w wielu domach, tak- zdążę to zrobić rano, przeważnie są pancakes, tosty, naleśniczki robię mniej. Praktycznie czasowo zajmuje to podobnie jak zwykłe kanapki- SPRÓBUJ!

 • Mój mały też nie przepada za zwykłymi kanapkami, spodobał mi się pomysł z wykrajaniem chleba foremką. Dzięki za pomysły;)

 • mon_iqa

  co to za fajny kubek do jogurtu?

  • Sandra Nowicka-Nowak

   To taki fajny kubek z wkładem chłodzącym- super pomysł na podwieczorek po kilku godzinach w przedszkolu a kupiłam go w a tab