Pomysły na rodzinny Dzień Dziecka

Pomysły na rodzinny Dzień Dziecka

wpis w: MAJCIA KOMBINUJE | 2

Odkąd mamy Majcię staram się „planować” takie szczególne dni jak święta, urodziny czy Dzień Dziecka właśnie. Przy tych okazjach wybieram „być niż mieć” dlatego albo decydujemy wspólnie o jednym większym prezencie lub też spędzamy ten czas w sposób wyjątkowy.
Dzień Dziecka spędzimy razem, nie będzie prezentów- będzie wspólny czas. 
Być może jest to postanowienie wielu z Was dlatego przygotowałam posta w którym zebrałam kilka pomysłów na ten dzień, czy jak w przypadku tego roku cały weekend!

KINO- czy wy też lubicie chodzić do kina? Zanim zostałam mamą chodziliśmy co tydzień z mężem do kina- teraz trochę się to zmieniło, czasem uda nam się wyrwać wieczorkiem kiedy mamy opiekę dla Majci ale przeważnie jestem tak padnięta że i tak często odmawiam. Na szczęście pojawia się możliwość oglądania bajek w kinie z dzieckiem. I tu polecam bajkę Listonosz Pat dla maluchów, dla starszych Lego. Ofertę seansów dla dzieci ma wiele kin, na dzień dziecka przygotowały się Cinema City, Multikino, Baranki dzieciom które w niedzielę mają dzień dziecka z animatorami oraz Kino Kijów Centrum. 

GALERIA HANDLOWA- też nie jest zła a w razie niepogody czasem jest jedynym wyjściem ale musze przyznać że galerie stają na wysokości zadania i tak w Galerii Bronowice mamy dzień dziecka z animatorami, ale także informacjami dla rodziców jak dbać o zdrowie dzieci, jak ochronić dane osobowe dziecka. Ta galeria przyzwyczaiła nas już do wielu spektakli dla dzieci i tak też będzie w niedziele. 
Ale my wybierzemy się do Galerii Kazimierz ponieważ tam dzień dziecka upłynie ze Świnką Peppą- a to przecież miłość chyba każdego dziecka ( niestety). 

PIKNIKI, IMPREZY PLENEROWE-  tych co nie miara w Krakowie i okolicach ale niestety pogoda niepewna więc istnieje ryzyko że nie wyjdą. Poza tym imprezy plenerowe mają to do siebie że mamy dużo stoisk typu kiełbaska, wata cukrowa – nie do końca do mnie to przemawia, a kuszące oko dwulatki balony i wiatraczki to pożeracz kasy rodziców.  
do wyboru mamy paradę smoków tutaj  bądź międzynarodowy dzień dziecka w Zabierzowie :

coś dla fanów motoryzacji:

Jeśli ktoś woli „więcej kultury” to mamy też specjalny tramwaj z muzyką klasyczną- super pomysł! 

POZA KATEGORIĄ CZYLI COŚ INNEGO- i tutaj są najlepsze pomysły jak dla mnie – dwie imprezy bardzo innowacyjne. 
Pierwsza to I fink you Geeky- czyli mały dorosły, wystarczy powiedzieć- dizajn, grafika i już mnie mają a dodatkowo że miejscówka przednia bo Forum Przestrzenie pędze lece!  szczegóły wydarzenia   
A druga impreza też w fajnym charakterze tym razem kulinarnym.

Tu warto zajrzeć bo widząc wystawców zjemy zdrowo i dobrze! 

Mam nadzieję że taka kompilacja na coś się przyda, może macie jakieś inne propozycje? Piszcie w komentarzach.

  • Ciekawe propozycje! My w tym roku Dzień Dziecka spędziliśmy na weselu więc atrakcje mieliśmy z góry zapewnione 😉
    Pozdrawia też mama Mai 🙂

    • ooo to super! U nas taki ogrom atrakcji że oczywiście nie wszystkie miejsca "zaliczyliśmy" ale Maja i tak zadowolona.